Gjimshiti drejt Turqisë - Bota Sot
Gjimshiti drejt Turqisë

Futboll

Gjimshiti drejt Turqisë

Më: 12 janar 2019 Në ora: 12:54
Gjimshiti drejt Turqisë

E ardhmja e Berat Gjimshitit te Atalanta mund të mbyllet që në merkaton e janarit, pasi për mbrojtësin shqiptar është Besiktas që është shumë i interesuar për të marrë shërbimet e tij.

Pak ditë më parë u konfirmua se klubi turk kishte patur një takim, Milos Malenovic, agjentin i 25-vjeçarit shqiptar dhe kanë biseduar për mundësitë e transferimit të tij në Turqi. Së fundi, trajneri i Besikta, Senol Gunes në një dalje për media tha se pritet që me skuadrën të bashkohet një qendërmbrojtës shtatlartë, duke nënkuptuar karakteristikat e Gjimshitit.

Hapat e fundit të tratativës i ka zbuluar Bein Sport në Turqi, të cilën kanë shkruar se mbrojtësi kuqezi do të huazohet për gjysmën e dytë të sezonit, për të vendosur në qershor për të ardhmen e tij, periudhë në të cilën i skadon kontrata me Atalantën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...