Juventus kërkon lojtarin që dështoi tek Milan - Bota Sot
Juventus kërkon lojtarin që dështoi tek Milan

Futboll

Juventus kërkon lojtarin që dështoi tek Milan

Më: 12 janar 2019 Në ora: 13:55
Andre Silva

Andre Silva po kalon një moment mjaft të mirë te klubi i Sevillas, ku edhe është huazuar nga Milani, që është skuadra që disponon kartonin e portugezit.

Në marrëveshje, klubi andaluzian ka të drejtën e blerjes në fund të sezonit dhe deri tani duket e sigurt që do ta ushtrojë, por e ardhmja e sulmuesit duket larg Sevillas.

Kjo pasi në gjurmët e tij janë disa klube tashmë, me emra si Juventusi e Paris Saint Germain, që janë gati të transferojnë sulmuesin portugez.

Andre Silva u transferua në verën e 2017-ës te Milani, si një nga futbollistët më premtues, por sezoni i tij i parë në Serinë A ishte një dështim, duke u pasuar më pas me huazimin në Spanjë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...