Cutrone dërgon Milanin në çerekfinale të Kupës, Sampdoria dorëzohet në vazhdime - Bota Sot
Cutrone dërgon Milanin në çerekfinale të Kupës, Sampdoria dorëzohet në vazhdime

Futboll

Cutrone dërgon Milanin në çerekfinale të Kupës, Sampdoria dorëzohet në vazhdime

Më: 12 janar 2019 Në ora: 21:00
Patrick Cutrone

Patrick Cutrone ka kualifikuar për në çerekfinale të kupës së Italisë skuadrën e tij, Milan.

Djaloshi 21 vjeqar realizoi dy herë në vazhdime, saktësisht brenda gjashtë minutave, për të treguar edhe njëherë se ka të ardhme të ndritur.

Dueli gjatë gjithë kohës ishte thuajse i barabartë me njërën e herë me skuadrën tjetër në tentime për të shënuar.

Mbetet të shihet nëse kjo fitore do të ndikojë pozitivisht edhe në Serie A, aty ku Rossonerët po tentojnë me çdo kusht të arrijnë vendin e katërt dhe rikthimin në Ligën e Kampionëve pas një kohe të gjatë.

Më poshtë i keni të dy golat e përfaqësuesit të ri italian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...