Sadiku kalon me sukses testet mjekësore me klubin e ri - Bota Sot
Sadiku kalon me sukses testet mjekësore me klubin e ri

Futboll

Sadiku kalon me sukses testet mjekësore me klubin e ri

Më: 15 janar 2019 Në ora: 09:55
Armando Sadiku

Armando Sadiku do të jetë pjesë e Luganos për pjesën e mbetur të sezonit.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, ka kaluar me sukses testet fizike, në praninë e mjekëve të klubit të tij, Levantes, dhe do të kalojë në formë huazimi tek ekipi zviceran deri në fund të sezonit, me të drejtën e blerjes së kartonit.

Siç raporton portali “superdeporte.es” në Spanjë, po diskutohen edhe çështjet financiare për blerjen e kartonit, për të mbyllur të gjithë operacionin.

Ky do të ishte rikthimi i tretë për Sadikun në Zvicër tek Lugano, pasi më herët ka qenë në vitet 2012-2014, si dhe në formën e huazimit nga Zyrihu, në vitin 2017.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...