Milani gjen zëvedësuesin e Higuan në Francë - Bota Sot
Milani gjen zëvedësuesin e Higuan në Francë

Futboll

Milani gjen zëvedësuesin e Higuan në Francë

Më: 15 janar 2019 Në ora: 10:09
Radamel Falcao

Mlani ishte në ndjekje të bomberit të Genoas Kriztozof Piatek por së fundmi gjerat morën tjetër rrjedhë.

Kuqezinjtë së fundmi po tentojnë të transferojnë sulmuesin e Monmacos Radamel Falcao.

Monaco po kalon një moment të vështirë në kampionatin francez teksa këtë sezon po lufton për mbijetesë dhe kjo është arsyja që ylli kolumbian mund të largohet largohet nga Ligue One për tju bashkuar Milanit.

Falcao aktualisht ka nnjë kontratë që i skadon në vitin 2020, dhe Monaco mund ta lërë të largohet për 15-20 milionë euro, por më parë duhet të sigurojë shërbimet e një sulmuesi. Në krye të listës për ta është Kalinic, për të cilin janë vënë në lëvizje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...