UEFA nis hetimet ndaj Chelsea - Bota Sot
UEFA nis hetimet ndaj Chelsea

Futboll

UEFA nis hetimet ndaj Chelsea

Më: 15 janar 2019 Në ora: 12:01
UEFA nis hetimet ndaj Chelsea

Sot kanë filluar hetimet nga UEFA ndaj Chelseat për shkak të thirrjeve raciste që kishin bërë tifozët e klubit londinez gjatë ndeshjes së Europa Ligës kundër skuadrës hungareze të MOL Vidit.

Një pjesë e tifozëve të Chelseat akuzohen se kishin brohoritur kore kundër çifutëve gjatë ndeshjes së zhvilluar në Hungari më 13 dhjetor. Këto kore pretendohet se i ishin drejtuar rivalit të Premierligës, Tottenhamit.

Chelsea kishte reaguar ndaj këtij problemi menjëherë, duke i cilësuar ato thirrje si të pështira, si dhe duke thënë se ajo pjesë e tifozëve që i kishte brohoritur ato kore e kishin turpëruar klubin londinez.

UEFA tani ka zbuluar se për këtë rast do të fillojnë hetime më të detajuara, pasi që ata e kanë punësuar një inspektor të veçantë për të hetuar për këtë rast. Chelsea ka marrë njoftimin se tashmë kanë filluar hetimet për këtë incident.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...