Ish futbollisti i gjeneratës së artë të Prishtinës - Bota Sot
Ish futbollisti i gjeneratës së artë të Prishtinës

Futboll

Ish futbollisti i gjeneratës së artë të Prishtinës

Nga: K. Goca Më: 15 janar 2019 Në ora: 13:37
Sahit Kelmendi

Afati kalimtar dimëror ka filluar për futbollist, por disa ende janë duke menduar se ku të shtegtojnë për edicionin pranveror.

Artiani luan në mesfushë (lojtar ende pa klub) dhe është djali i ish futbollistit të mirënjohur të gjeneratës së artë të Prishtinës në vitet e 80-ta, Sahit Kelmendi.
Ai mburret me sukseset që ka pasur babai i tij në kohën e kapitenit, legjendës së futbollit, shokut të ngushtë, të të ndjerit Fadil Vokrri.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...