Te Liverpool të bindur: Harroni Salah, ky është lojtari që po na jep titullin - Bota Sot
Te Liverpool të bindur: Harroni Salah, ky është lojtari që po na jep titullin

Futboll

Te Liverpool të bindur: Harroni Salah, ky është lojtari që po na jep titullin

Më: 15 janar 2019 Në ora: 21:49
Alisson

Ardhja e portierit Alisson te Liverpool është konsideruar si një bekim për James Milner, një nga veteranët e skuadrës së “reds”.

Mesfushori e konsideron brazilianin si lojtarin më të rëndësishëm në skuadër, që ka të njëjtën peshë në paraqitjet e deritanishme të Liverpool sa edhe Salah.

Alisson u ble për 60 milionë stërlina nga Roma në merkaton e verës, duke zëvendësuar gafaxhiun Karius.

“Në fushë luajnë 11 vetë, fitojnë dhe humbasin 11 vetë dhe të gjithë janë të rëndësishëm.

Në verë bëmë disa ndryshime që e përforcuan skuadrën, por do të veçoja Alisson. Ardhja në një kampionat të ri nuk është asnjëherë e lehtë, por ai tregoi se është një kampion, duke bërë menjëherë diferencën. Por mendimin tim, ai po na dhuron titullin”, tha Milner.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...