Kombëtarja U19, grumbullim dyditor në Prishtinë  - Bota Sot
Kombëtarja U19, grumbullim dyditor në Prishtinë 

Futboll

Kombëtarja U19, grumbullim dyditor në Prishtinë 

Më: 16 janar 2019 Në ora: 16:18
Kombëtarja U19, grumbullim dyditor në Prishtinë 

Kombëtarja e Kosovës U-19 do ta mbajë grumbullimin e radhës më 25 dhe 26 janar në Prishtinë. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi me ndihmësit e tij do të ketë në dispozicion një fond të konsiderueshëm të futbollistëve, me të cilët do të punojë për dy ditë. Grumbullimi i futbollistëve bëhet më 25 janar në orën 12:30 në stadiumin e 2 Korrikut.
Lista e futbollistëve të ftuar
Nga klubet vendore

Petrit Terziu – Gjilani
Adi Hyla – Besa
Auron Loxha – Trepça’89
Blend Morina – Besa
Endrit Demolli – Flamurtari
Albin Prapashtica – 2 Korriku
Muhamet Hyseni – Llapi
Albin Krasniqi – Drita
Gent Musa – Llapi
Bujar Pllana – Trepça’89
Adonis Aliju – 2 Korriku
Gentrit Halili – Ferizaj
Ermir Shabani – Prishtina
Kastriot Qorolli – 2 Korriku
Qëndrim Zyba – Prishtina
Robert Rrahmani – Trepça’89
Melos Bajrami – Prishtina
Djellon Azizi – Trepça
Enis Sefa – Ferizaj

Lojtarët e ftuar nga klubet jashtë vendit
Adonis Sopa – Rauf ILF
Andi Seferi – Borussia Menchengladbah
Endrit Morina – Xamax
Granit Berisha – Un.Sa.Gall.
Drilon Kastrati – Grasshopers
Leart Sadriu – Shkëndija Tetovë
Valentin Nushi – Fc Bejune
Art Gashi – TSG Belingen
Enis Halimi – TSV 1860
Leonard Uka – Grasshopers
Florent Syla – Alleman Ahe
Endrit Veseli – Calcho Monebeluno
Florian Hoxha – Gc Cyrih

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...