Gattuso tregon ku gabuan gjyqtarët në finalen Juventus 1:0 Milan - Bota Sot
Gattuso tregon ku gabuan gjyqtarët në finalen Juventus 1:0 Milan

Futboll

Gattuso tregon ku gabuan gjyqtarët në finalen Juventus 1:0 Milan

Më: 16 janar 2019 Në ora: 23:31
Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso i ka thur lavde skuadrës së tij për paraqitjen në finale të Superkupës së Italisë, pavarësisht humbjes nga Juventus.

Milan humbi mundësinë që të fitojë Superkupën e Italisë, ku u mposht 1:0 nga Juventus me një gol të shënuar nga Cristiano Ronaldo.

Gattuso duke folur pas ndeshjes, tha se është i kënaqur me skuadrën e tij, por kishte kritika për gjyqtarët që ndanë drejtësinë.

“I bëj komplimentet e mia skuadrës. Përballë kishim një mal për të ngjitur dhe ne e tentuam. Dalja e Kessie me karton të kuq ishte e drejtë”, ka deklaruar fillimisht Gattuso.

“Juventus shënoi dy gola në pozicion të parregullt dhe u anuluan. Ne nuk na lejuan të përfundojmë një aksion me Cutrone. Këto gjëra më bezdisin e acarojnë dhe nuk i kuptoj. Sot na shkoi keq, tani të mendojmë për kampionatin”, ka shtuar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...