Lojtari që mund të zgjidhë problemet e prapavijës së Liverpool - Bota Sot
Lojtari që mund të zgjidhë problemet e prapavijës së Liverpool

Futboll

Lojtari që mund të zgjidhë problemet e prapavijës së Liverpool

Më: 18 janar 2019 Në ora: 07:55

Weston McKennie i Schalke 04 mesa duket ka tërhequr vëmendjen e Liverpool. 

Sipas raportit të faqes angleze, Liverpool është në emergjencë për shkak të dëmtimeve në prapavijë dhe është gati të bëjë një ofertë 22 mln euro për lojtarin. 

Skautët e Jurgen Klopp thuhet ta kenë vëzhguar sistematikisht gjatë muajve të fundit 20-vjeçarin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 

McKennie ka dy vite që luan me ekipin e parë të Schalke-s. Një nga cilësitë e tij është se mund të luajë në disa pozicione të prapavijës. 

Ai do të ishte një blerje e goditur për të Kuqtë pasi është energjik dhe nuk ka frikë të dalë përpara për të ndihmuar sulmuesit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...