Topi zyrtar i finales së Madridit - Bota Sot
Topi zyrtar i finales së Madridit

Futboll

Topi zyrtar i finales së Madridit

Më: 19 janar 2019 Në ora: 18:24
Topi zyrtar i finales së Madridit

Champions League do të luajë finalen e madhe më datë 1 qershor 2019, dhe sot është publikuar edhe topi zyrtar. Nga blu, që ishte edicionin e kaluar, këtë vit organizatorët kanë menduar që ngjyra e dizajnit të jetë portokalli.

Finalja e madhe do të luhet në stadiumin e ri të Atletikos së Madridit, “Wanda Metropolitano”, që mban plot 68 mijë persona, dhe duke parë ekipet cilësore të këtij viti, pritet edhe një finale spektakolare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...