Batshuayi po transferohet te rivali i Chelseas - Bota Sot
Batshuayi po transferohet te rivali i Chelseas

Futboll

Batshuayi po transferohet te rivali i Chelseas

Më: 21 janar 2019 Në ora: 08:16
Michy Batshuayi

Michy Batshuayi ende nuk është rikthyer te skuadra e Chelseas.

Michy Batshuayi u largua nga Valencia, pasi ishte në huazim deri në fund të këtij sezoni, mirëpo dështoi ta tregonte veten.

Sulmuesi belg u largua nga Spanja, por që tani gjendet në Belgjikë, duke e pritur huazimin e radhës.

Maurizio Sarri i ka bërë me dije Batshuayit se nuk e do në skuadër, andaj do ta lejoj edhe shitjen e tij.

Në garë për belgun janë skuadrat si, Everton dhe Moncao, ndërsa Chelsea kërkon 45 milionë euro nga shitja e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...