Elseid Hysaj në planet e Interit - Bota Sot
Elseid Hysaj në planet e Interit

Futboll

Elseid Hysaj në planet e Interit

Më: 21 janar 2019 Në ora: 09:59
Elseid Hysaj

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane ditën e sotme.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj.

Sipas “Internews.it”, shkodrani mund të përfundojë tek Interi, teksa është piketuar nga drejtuesit zikaltër si zëvendësues i kroatit Sime Vrsajlko.

Nënkampioni i botës i huazuar nga Atletico e Madridit, nuk po bind, dhe blerja e kartonit për 17.5 milionë euro, duke e vështirë.

Për këto arsye, zikaltrit i kanë kthyer sytë nga Hysaj, teksa palët pritet të nisi bisedimet në ditët e ardhshme.

Pengesa e vetme është çmimi i lartë i kartonit që drejtuesit napolitanë kërkojnë për të lënë të lirë shqiptarin. Plot 50 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...