Liverpool nuk do të transferojë asnjë lojtar - Bota Sot
Liverpool nuk do të transferojë asnjë lojtar

Futboll

Liverpool nuk do të transferojë asnjë lojtar

Më: 21 janar 2019 Në ora: 10:57
Jurgen Klopp

Jurgen Klopp ka bërë të qartë se ai nuk do të kërkojë askënd gjatë merkatos së janarit për të zgjidhur problemet në mbrojtje të Liverpoolit.

Trent Alexander-Arnold dhe Joe Gomez janë të lënduar, duke lënë “The Reds” me pak opsione për krahun e djathtë të mbrojtjes.

Rafael Camacho ka debutuar në Premier Ligë në fitoren 4-2 të Crystal Palace dhe Klopp duket i kënaqur me paraqitjen e 18-vjeçarit.

“Mund të imagjinoj çfarë do të mendojnë njerëzit për këtë situatë, por nuk duhet të marrim vendime të momentit. Nuk do të marrim lojtarë të tjerë për emergjencë. Më thoni emrin e një lojtari i cili mund të luajë si mbrojtës i djathtë dhe në pozita të tjera që është më i mirë se lojtari i jonë, Rafa”, ka thënë Klopp.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...