Zbulohet se kur Edon Zhegrova do të transfeohet te Milani - Bota Sot
Zbulohet se kur Edon Zhegrova do të transfeohet te Milani

Futboll

Zbulohet se kur Edon Zhegrova do të transfeohet te Milani

Më: 21 janar 2019 Në ora: 12:36
Edon Zhegrova

Milan synon të sigurojë shërbimet e mesfushorit kosovar, Edon Zhegrova gjatë janarit, por ta transferojë atë në merkaton e verës.

Sipas mediave italiane, “Rossonerët” po mendojnë ta rinovojnë ekipin dhe talenti kosovar është njëri prej objektivave të gjigantit italian.

“Mondoprimavera.com” shkruan se klubi nga San Siro e ka ndërmend t’i sigurojë shërbimet e përfaqësuesit kosovar gjatë janarit, por ta lë atë të luajë në Belgjikë me Genkun deri në verë, për ta marrë më pas në Itali.

“Zhegrova është një futbollist i krahut të djathtë që luan në Genk, në klubin belg me të cilin i ka zhvilluar 11 ndeshje dhe ka realizuar 3 gola. Atë e quajnë ‘Messi i Kosovës’ për shkak të kapacitetit të tij që t’i kalojë kundërshtarët. Ai është lindur në vitin 1999 dhe duket se është afër Milanit për t’u transferuar gjatë verës”, shkruan mediumi italian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...