Boatengu e konfirmon kalimin në Barcelonë - Bota Sot
Boatengu e konfirmon kalimin në Barcelonë

Futboll

Boatengu e konfirmon kalimin në Barcelonë

Më: 21 janar 2019 Në ora: 19:55
Kevin-Prince Boateng

Ylli i Sassuolos Kevin-Prince Boateng ka konfirmuar se do t’i bashkohet Barcelonës gjatë këtij afati kalimtar, duke thënë se shpreson të shënojë gol në “Santiago Bernabeu” në El Clasicon e radhës.

Të hënën në mëngjes doli lajmi i bujshëm se Boatengu tashmë kishte arritur marrëveshje me Barcën. Ish-sulmuesi i Milanit nuk ka humbur kohë ta thumbojë Real Madridin.

“Barcë, po vij!”, ka thënë 31-vjeçari për gazetarin e Sky Sport Italia Fabrizo Romano.

“Jam i trishtuar që do ta lë Sassuolon, por kjo është një mundësi e madhe. Mos më pyesni për Real Madridin... është thjesht e kaluara!”, shtoi ai.

“Dua thjesht të përqendrohem në Barcelonën dhe shpresoj të shënoj në Bernabeu në El Clasicon e radhës”, theksoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...