Ende pa luajtur, Boateng shkruan histori te Barcelona - Bota Sot
Ende pa luajtur, Boateng shkruan histori te Barcelona

Futboll

Ende pa luajtur, Boateng shkruan histori te Barcelona

Më: 22 janar 2019 Në ora: 12:27
Kevin Prince Boateng

Barcelona tashmë e ka transferuar zyrtarisht Kevin Prince Boatengun.

Barcelona e transferoi Kevin Prince Boatengun nga Sassuolo si partner të Luis Suarez.

Sulmuesi nga Gana është bërë lojtari i barë në histori të katalonasëve nga ky nacionalitet.

31-vjeçari është huazuar nga Sassuolo deri në fund të sezonit me të drejt blerje për 8 milionë euro.

Boateng aktualisht mban dy nënshtetësi, atë të Gjermanisë dhe të Ganës, gjersa është bërë lojtari i parë në histori të Barcelonës që është me nënshtetësi nga shteti ganez. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...