Prishtina arrin në Turqi, mban seancë stërvitore - Bota Sot
Prishtina arrin në Turqi, mban seancë stërvitore

Futboll

Prishtina arrin në Turqi, mban seancë stërvitore

Më: 23 janar 2019 Në ora: 10:20
Futbollistët e Prishtinës

25 futbollistët e Prishtinës kanë mbërri në Lara të Antalyas në Turqi dhe sot kanë mbajtur seancën e parë stërvitore.

Shtabi teknik i përbërë nga pesë trajnerë, Mirel Josa, Artan Luzi, Armend Simnica, Debatik Curri dhe Ahmet Beselica, në grumbullim në Turqi kanë futbollistët:

Visar Bekaj, Alban Muqiqi dhe Laurit Behluli - portierë

Armend Thaqi, Leotrim Bekteshi, Armend Dallku, Ahmet Haliti, Agon Xhaka, Abdul Bashiru - mbrojtës.

Donat Hasanaj, Jamal Arago, Diar Miftaraj, Lorik Boshnjaku, Ergyn Ahmeti, Argjend Mustafa, Qendrim Zyba, Ramush Ramadani - mesfushor.

Bleon Sekiraqa, Mergim Pefqeli, Meriton Korenica, Marjo Morina, Arbër Hoxha dhe Gauthier Mankenda - mesfushor ofensivë.

Basid Khalid dhe Alen Jasharoski - sulmues.

Skuadra sot ka mbajtur seancën e parë stërvitore nga ora 10 të mëngjesit në fushat e kompleksit “Internacional”. Ndërsa ekipi sikurse vitin e kaluar është vendosur në hotel “Titanic”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...