Tusuni shkëput kontratën me Bashkimin - Bota Sot
Tusuni shkëput kontratën me Bashkimin

Futboll

Tusuni shkëput kontratën me Bashkimin

Nga: K. G. Më: 23 janar 2019 Në ora: 16:47
Tusuni shkëput kontratën me Bashkimin

Mbrojtësi i majtë, Alban Tusuni, ndahet me ekipin e Bashkimit nga Koretini, anëtar i Ligës së Parë të Kosovës. Futbollisti konfirmon për gazetën kombëtare “Bota sot”, se me marrëveshje të dyanshme kanë shkëputur kontratën. Ai është lojtar i lirë dhe sipas tij, së shpejti do të vendos për të ardhmen e tij.  Mbrojtësi ka disa oferta, por nuk ka shpalosur se nga cilat ekipet. Ai tha se do të firmos për atë ekip që do të ofrojë kushtet më të mira. Në fund, iu është mirënjohës klubit Bashkimit për kohën sa ka luajtur në radhët e tyre dhe për korrektësinë e treguar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...