Mustafi ndër më të mirët te Arsenali, me notë të mirë nga ‘Daily mail’ - Bota Sot
Mustafi ndër më të mirët te Arsenali, me notë të mirë nga ‘Daily mail’

Futboll

Mustafi ndër më të mirët te Arsenali, me notë të mirë nga ‘Daily mail’

Nga: K. Goca Më: 30 janar 2019 Në ora: 10:38
Mustafi ndër më të mirët te Arsenali, me notë të mirë nga ‘Daily mail’

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, anëtar i kombëtares së Gjermanisë dhe i Arsenalit, dëshmoi lojë të mirë kundër Cardiffit. Arsenali shënoi fitore minimale me rezultat 2:1 ndaj skuadrës uellsiane Cardiff, në kuadër të javës së 24-të të Premier League. Futbollisti shqiptar u paraqit i plotë dhe u vlerësua me notë të mirë nga portali britanik “Daily Mail”. Mustafi ishte ndër më të mirët dhe mori notën 7. Arsenali është në vend të pestë me 47 pikë të mbledhura.

Nota e lojtarëve: ARSENAL: (4-3-1-2) Leno 6; Lichtsteiner 5.5 (Jenkinson 60, 5.5), Mustafi 7, Monreal 6.5, Kolasinac 6.5; Torreira 6.5, Elneny 5 (Iwobi 46, 6.5), Guendouzi 6.5; Ozil 6.5 (Ramsey 76); Lacazette 7.5, Aubameyang 6.5

CARDIFF: (5-3-2) Etheridge 6.5; Paterson 6.5, Peltier 6.5, Bamba 7, Manga 4.5, Bennett 6.5; Arter 6 (Harris 82) Ralls 6, Gunnarsson 6; Niasse 6.5 (Zohore 73), Reid 6 (Mendez-Liang 70, 6).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...