Kujtim Shala kujton një moment: Shqiptari i parë në ish Jugosllavi... - Bota Sot
Kujtim Shala kujton një moment: Shqiptari i parë në ish Jugosllavi...

Futboll

Kujtim Shala kujton një moment: Shqiptari i parë në ish Jugosllavi...

Më: 5 shkurt 2019 Në ora: 17:42
Kujtim Shala kujton një moment: Shqiptari i parë në ish Jugosllavi...

Ish futbollisti i mirënjohur Kujtim Shala kujton një moment të paharrueshëm në vitin 1988 përkatësisht me 15 maj, në kuadër të javës së 30-të.

Atëkohë Kujtim Shala realizoi pesë gola për fitoren e Prishtinës me rezultat 5:2 kundër Sarajevës.

“Momente te paharruara. Histori, shqiptari i parë në ish-jugosllavi. 5 Golaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa”, shkruan Shala.

Kujtim Shala mbetet shënuesi i dytë në listë dhe për një gol mbetet pa e fituar epitetin e shënuesit më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...