Spalletti publikon listën per Europa League, mbetet jashtë 3 futbollistë - Bota Sot
Spalletti publikon listën per Europa League, mbetet jashtë 3 futbollistë

Futboll

Spalletti publikon listën per Europa League, mbetet jashtë 3 futbollistë

Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 10:17
Luciano Spalletti

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti ka zyrtarizuar listën e lojtarëve që do të luajnë në Europa League. Në fillim do jenë dy përballjet me Rapid Vienna.

Për këto ndeshje Cedric Soarez ka zënë vendin e Sime Vrsaljko, i cili është i dëmtuar.

Ashtu si në Champions League jashtë ka mbetur Roberto Gagliardini, Henrique Dalbert dhe Joao Mario.

Portierë: Handanovic, Padelli, Berni.

Mbrojtës: De Vrij, Miranda, Skriniar, Ranochia, Cedric Soarez, Asamoah, D’Ambrosio, Nolan*, Zappa*, Corrado*.

Mesfushorë: Vecino, Brozovic, Nainggolan, Valero, Gavioli, Schir, Roric.

Sulmues: Perisic, Candreva, Lautaro Martinez, Keita Balde, Icardi, Politano.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...