Interi sprovohet nga Parma - Bota Sot
Interi sprovohet nga Parma

Futboll

Interi sprovohet nga Parma

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 16:31
Interi sprovohet nga Parma

Interi luan në konak të Parmës për javën e 23-të të Serie A, një udhëtim i vështirë që e gjen skuadrën zikaltër në një moment kritik. Trajneri Luciano Spalletti theksoi se për këtë ndeshjes (nesër, 20.30) nuk do të ketë në dispozicion Keita Balde, i cili do të kthehet javën e ardhshme nga lëndimi, po ashtu jashtë do të mbetet edhe Borja Valero. Çfarë ekipi është Parma? “Ata i projektojnë taktikat e tyre bazuar në karakteristikat e grupit të lojtarëve. Klubi është treguar i zgjuar në zgjedhjen e lojtarëve, tashmë i vetëdijshëm për realitetin e futbollit italian. Dhe kjo ka krijuar përshtypjen se Parma është në gjendje të luajë me dinjitet kundër të gjithëve”, ka thënë Spalletti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...