Sassuolo 0-3 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 më i miri - Bota Sot
Sassuolo 0-3 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 më i miri

Futboll

Sassuolo 0-3 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 më i miri

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 20:45
Cristiano Ronaldo gjatë një momenti të ndeshjes Sassuolo-Juventus 

Juventusi i është kthyer shpejt fitores në Serie A pas barazimit me Parman në xhiron e kaluar.

Zonja e Vjetër fitoi ndaj Sassuolos me rezultat 0-3 fal golave të Sami Khediras (23′), Cristiano Ronalos (70′) dhe Emre Can (86′).

Më i miri në këtë ndeshje ishte Ronaldo, i cili përveç golit dhe asistimit, arriti të bëjë një paraqitje mjaft të mirë në këtë ndeshje.

Përveç dy golashënuesve tjerë, me notë të lartë u vlerësuan edhe Miralem Pjanic, Alex Sandro dhe Mario Mandzukic.

Te vendasit më i miri ishte mesfushori Manuel Locatelli, por paraqitje në nivel treguan edhe Khouma Babacar e Domenico Berardi.

Notat e lojtarëve të Sassuolos:

Image

Notat e lojtarëve të Juventusit:

Image

Pas kësaj fitore Zonja e Vjetër vazhdon në pozitën e parë në Serie A me 63 pikë, 11-të pikë më shumë se Napoli, ndërsa në xhiron tjetër do të luajë kundër Frosinones.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...