Konfirmohet: Manchester United siguron trajnerin për sezonin e ardhshëm - Bota Sot
Konfirmohet: Manchester United siguron trajnerin për sezonin e ardhshëm

Futboll

Konfirmohet: Manchester United siguron trajnerin për sezonin e ardhshëm

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 00:44
Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer do të emërohet trajner i Manchester United pasi po kalon një formë të jashtëzakonshme me skuadrën si trajner i përkohshëm.

Sipas “SunSport”, vendimi është marrë në nivel bordi, edhe pse klubi nuk mund ta shpallë atë deri në fund të sezonit.

United kanë rigjetur vetën pas largimit të Jose Mourinhos.

Bashkëkryetarët e klubit,  Joel dhe Avram Glazer janë të bindur se Solskjaer është i duhuri për klubin.

Avram Glazer udhëtoi nga Amerika për të qenë në fitoren 3-0 kundër Fulham në Craven Cottage të shtunën .

Ai foli me Solskjaer pas ndeshjes në dhomën e veshjes, pasi kishte biseduar me agjentin e tij, Jim Solbakken, i cili ishte ulur me drejtorët si mysafir i United.

Lajmi do t’i japë fund spekulimeve se Mauricio Pochettino mund të largohet nga Spurs në Old Trafford verën e ardhshme.

Ky plan ka pas ndikimit dramatik të Solskjaer duke fituar dhjetë nga 11 ndeshjet e tij që nga marrja e klubit në mes të dhjetorit.

United tani qëndrojnë të katërtit, megjithëse nëntë pikë pas Tottenhamit dhe 14 pas  Manchester City dhe Liverpool.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...