Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje - Bota Sot
Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje

Futboll

Piatek: Dua të shënoj në çdo ndeshje

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 09:13
Krzysztof Piatek duke festuar golin e tij ndaj Cagliarit në San Siro 

Krzysztof Piatek po vazhdon me formën e mirë edhe te Milani, polaku ka shënuar edhe golin e katër në tre ndeshjet për kuqezinjtë.

Ish-sulmuesi i Genoas tha se qëllimi është të shënojë gola në çdo ndeshje dhe se ndihet mirë të klubi nga San Siro.

“Natyrisht që futbolli polak nuk është i vështirë si në Serie A, por Genoa është në të njëjtën ligë si Milani”.

“Kam shënuar gola atje gjatë gjithë kohës, pra vetëm duhet të vazhdojë të jem i fokusuar. Ndihem shumë mirë këtu, dua të shënoj në çdo ndeshje, do të shohim”, ka thënë Piatek për Sky Sport Italia.

23-vjeçari iu bashkua Milanit në janar nga Genoa për 35 milionë euro, ndërsa nënshkroi kontratë deri në qershorin e vitit 2023.

Paraprakisht te klubi nga Luigi Ferraris shënoi 13 gola në 19 ndeshje në Serie A.

Rossoblu e blen atë nga klubi polak Cracovia për vetëm katër milionë euro në verën e 2018.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...