Seria A, Milan rikthehet në vendin e katërt - Bota Sot
Seria A, Milan rikthehet në vendin e katërt

Futboll

Seria A, Milan rikthehet në vendin e katërt

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 09:30
Milan

Milani fitoi 3-0 me Cagliarin në “San Siro”, duke u rikthyer në vendin e katërt në Serinë A, pozicion që e humbi të enjten, pasi Lazio fitoi 1-0 me Empolin.

Kuqezinjtë zhbllokuan takimin që në minutën e 12, pasi një goditje e Susos u grushtua nga portieri, u përplas me mbrojtësin e Cagliari dhe përfundoi në rrjetë.

Më pas, Paqueta shfrytëzoi një krosim të Calabrias në shtyllën e dytë duke shënuar golin e dytë të kuqezinjve, i pari për brazilianin me fanellën e Milanin.

Rezultatin përfundimtar e vulosi Piatek në minutën e 62-të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...