Gattuso me deklaratë të madhe pas fitores së Milanit - Bota Sot
Gattuso me deklaratë të madhe pas fitores së Milanit

Futboll

Gattuso me deklaratë të madhe pas fitores së Milanit

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 09:44
Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso është deklaruar pas fitores së madhe ndaj Cagliarit.

Milan e mposhti 3 me 0 Cagliarin në kuadër të Serie A, ndërsa Gennaro Gattuso është shprehur tejet i lumtur.

“Luajtëm mirë dhe mund të kishim shënuar më shumë gola. Nuk më pëlqeu mentaliteti i mesfushorëve në pjesën e parë, teksa nuk po kontrollonin aq sa duhet ndeshjen,” shprehet trajneri për Sky Sport Italia.

“Tani është çështje urie, të punojmë të gjithë së bashku. Për shumë vite Milan ka qenë jashtë luftës për Champions që në shkurt, por duhet të thyejmë fatin e keq dhe të luftojmë për të qenë në një pozicion të favorshëm në pranverë.

“Pres më shumë nga Calhanoglu, sepse ka një teknikë mbresëlënëse, por pastaj duhet parë edhe se sa shumë vrapon. Më pëlqen mënyra se si e luan rolin.”, ka shtuar më tej Gattuso.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...