Shkarkohet Sarri, zbulohet trajneri i ri i Chelseas? - Bota Sot
Shkarkohet Sarri, zbulohet trajneri i ri i Chelseas?

Futboll

Shkarkohet Sarri, zbulohet trajneri i ri i Chelseas?

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 14:09
Maurizio Sarri

Maurizio Sarri pritet që në këtë javë të shkarkohet nga Chelseas.

Pas humbjes turpëruese nga Manchester City, Chelsea pritet ta shkarkojë Maurizio Sarrin.

Skuadra londineze u mposht 6 me 0 nga ‘Citizens’, andaj bordi i kubit ka gjetur një trajner deri në fund të sezonit.

Chelsea po mendon që ta emëroj si trajner deri në fund të sezonit asistentin e Maurizio Sarrit, Gianfranco Zolan.

Ish-sulmuesi i bluve që aktualisht po i ndihmon bashkëkombësit të tij, pritet ta marrë drejtimin e skuadrës në këtë javë dhe ta drejtoj deri në përfundim të këtij edicioni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...