Arsenal me reagim zyrtar pas konfirmimit të Ramsey tek Juventus - Bota Sot
Arsenal me reagim zyrtar pas konfirmimit të Ramsey tek Juventus

Futboll

Arsenal me reagim zyrtar pas konfirmimit të Ramsey tek Juventus

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 21:49
Aaron Ramsey

Aaron Ramsey ka nënshkruar sot parakontratën e tij me Juventus, duke konfirmuar kështu të ardhmen e tij në Serie A.

Mesfushori nuk ka arritur që të gjej marrëveshjen e duhur me Arsenal për vazhdimin e kontratës, kështu ai do të largohet si lojtar i lirë drejt Torinos.

Pasi gjithçka është konfirmuar sot më herët, një reagim erdhi edhe nga faqja zyrtare e skuadrës së Arsenal.

“Secili nga klubi i Arsenal i dëshiron Aaron Ramsey një të ardhme të lumtur dhe të suksesshme.
Aaron dha një kontribut në skuadrën tonë që prej kur erdhi nga Cardiff në vitin 2008. Ai gjithmonë ka qenë profesionist dhe do të  ketë gjithmonë një vend special në zemrat dhe memoriet e tifozëve të Arsenal, anë e mbanë botës.
Ne do të shohim përpara dhe të mbarojmë këtë edicion me ndihmën e Aaron para se ai të bashkohet me Juventus, gjatë verës” shkruhet në deklaratën e lëshuar nga skuadra.

Ramsey ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare me kampionët e Serie A, ku do të ketë një pagë prej 400 mijë funteve në javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...