Trajneri i njohur: Ajaxi mund ta eliminojë Real Madridin - Bota Sot
Trajneri i njohur: Ajaxi mund ta eliminojë Real Madridin

Futboll

Trajneri i njohur: Ajaxi mund ta eliminojë Real Madridin

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 22:08
Ajaxi

Louis Van Gaal, ish trajneri i Ajaxit, Barçës dhe Manchester United ka analizuar skuadrën holandeze para ndeshjes me Real Madrid.

Real Madrid dhe Ajax do të takohen të mërkurën me fillim nga ora 21:00, në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

“Ky Ajax është pothuajse aq i mirë sa ai në ’95, unë ende besoj”, thotë Van Gaal, duke iu referuar ekipit që e ka trajnuar atë dhe ka fituar Ligën e Kampionëve.

“Unë vazhdoj të besoj se Ajax mund të fitojë përsëri një Champions League, edhe pse është ende herët. Ajaxi mund ta befasojë Real Madridin këtë sezon”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...