Hadërgjonaj lë përfundimisht Zvicrën për Kosovën - Bota Sot
Hadërgjonaj lë përfundimisht Zvicrën për Kosovën

Futboll

Hadërgjonaj lë përfundimisht Zvicrën për Kosovën

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 10:50
Florent Hadërgjonaj

Më në fund shuhet kurreshtja. Futbollisti shqiptar, Florent Hadërgjonaj ka vendosur që të përfaqësoj Kosovën.

Sipas burimeve të Indeksonline afër futbollistit, 24 vjeçari ka ndarë mendjen dhe do ta lë Zvicrën për Kosovën.  

Megjithatë IO merr vesh që Hadërgjonaj nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë kundër Bullgarisë, por do t’i bashkohet Kosovës në qershor për ndeshjet ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...