Selmani ka një porosi se çfarë të bëjmë me futbollistët - Bota Sot
Selmani ka një porosi se çfarë të bëjmë me futbollistët

Futboll

Selmani ka një porosi se çfarë të bëjmë me futbollistët

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 12:37
Selmani ka një porosi se çfarë të bëjmë me futbollistët

Trajneri Agron Selmani ka një porosi interesante se si duhet të veprojmë me futbollistët. “Përveç negociatave të përgjithshme me lojtarin, lojtarit i bëhet edhe një diagnostikimi i përgjithshëm i gjendjes shëndetësore por edhe i përgatitjes fizike dhe në bazën e rezultateve të fituara, atëherë mund të negociohet edhe për marrëveshjen përfundimtare lojtar-klub.

Megjithatë: Nëse klubi konsumon të gjitha informacionet e mundshme për gjendjen shëndetësore dhe fizike të lojtarit (të cilat mund të jenë edhe jo të kënaqshme apo dëshpëruese) dhe përkundër kësaj klubi arrin marrëveshje konkrete me lojtarin atëherë kjo është një marrëveshje e cila arrihet me vullnetin e mirë dypalëshe me interes reciprok duke e llogaritur edhe riskun mbi këtë marrëveshje!”, shkruan Selmani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...