De Ligt duhet ta zgjedh këtë skuadër të madhe evropiane - Bota Sot
De Ligt duhet ta zgjedh këtë skuadër të madhe evropiane

Futboll

De Ligt duhet ta zgjedh këtë skuadër të madhe evropiane

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 16:57
Matthijs de Ligt

Talenti i Ajaxit do ta përbënte një mbrojtje të “frikshme” me Virgil van Dijk

Mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt duhet t’i bashkohet Liverpoolit, shkruan Gazeta Express.

Kështu mendon ish-përfaqësuesi holandez, Rene van der Gijp.

57 vjeçari beson se De Ligt do të ambientohej në mënyrë ideale tek “Reds” dhe se mund ta formonte një dyshe të shkëlqyeshme së bashku me Virgil van Dijk.

Talenti i klubit holandez kërkohet edhe nga Barcelona, por nuk ka vendosur ende për të ardhmen e tij.

De Ligt është sot njëri prej mbrojtësve më stabilë në futbollin evropian.

Me Van Dijkun përkrah, ai do ta formonte njërën prej mbrojtjeve më stabile në Evropë tek ekipi nga “Anfield Road.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...