Paga astronomike e Simeones - Bota Sot
Paga astronomike e Simeones

Futboll

Paga astronomike e Simeones

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 13:17
Diego Simeone

Diego Simeone rinovoi me Atletico Madrid deri në vitin 2022, por ajo që ka zbuluar media spanjolle “AS” është një bombë e vërtetë.

Paga e trajnerit argjentinas do jetë 24 milionë euro në sezon, duke e bërë atë më të paguarin ndër trajnerët në botë, ndërsa në Spanjë vetëm Lionel Messi merr më shumë se ai. 

Më poshtë po iu sjellim disa nga krahasimet se çfarë mund të blihet me një pagë të tillë:

2 milionë euro në muaj = me 4 Lamborghini Aventador.

462.000 euro në javë = me 20 Ford Focus.

66.000 euro në ditë = me 104 Iphone X ose me 9.428 hamburger të shoqëruar me patate e Cola.

45 euro në orë = me 65 bukë.

24 milionë euro në vit = Me buxhetin e Real Valladolidose me 5 buxhete të filmit “Campeones”.

24 milionë euro në sezon = Me pagat e Koke, Godin, Saul dhe Oblak.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...