Pas shumë viteve shqiptari largohet nga kombëtarja e Zvicrës - Bota Sot
Pas shumë viteve shqiptari largohet nga kombëtarja e Zvicrës

Futboll

Pas shumë viteve shqiptari largohet nga kombëtarja e Zvicrës

Nga: K. Goca Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 13:56
Pas shumë viteve shqiptari largohet nga kombëtarja e Zvicrës

Futbollisti Blerim Xhemaili nuk do të luajë më për ekipin kombëtar të Zvicrës, raporton “20 min”. Karriera e Blerim Xhemailit kishte filluar me ekipin e Zurich-ut.

Ai në vitin 2006 iu bashkua kombëtares së Zvicrës (69 ndeshje dhe realizoi 10 gola), luajti për 12 vite me plot sukses, së fundi në Kampionatin Botëror – “Rusia 2018”.

Image

Aktualisht luan për Bolognan.  Pas Valon Behramit edhe mesfushori Blerim Xhemaili nuk është pjesë e Zvicrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...