Klopp: Tifozët e Liverpool do të fitojnë më tepër tituj se sa Ligën e Kampionëve - Bota Sot
Klopp: Tifozët e Liverpool do të fitojnë më tepër tituj se sa Ligën e Kampionëve

Futboll

Klopp: Tifozët e Liverpool do të fitojnë më tepër tituj se sa Ligën e Kampionëve

Më: 18 shkurt 2019 Në ora: 17:45
Jurgen Klopp

Jurgen Klopp nuk ka dyshim se tifozët e Liverpoolit do të preferonin ta fitonin Premier Ligën dhe Ligën e Kampionëve, pasi ekipi do të përgatitet për ndeshjen e tyre kundër Bayern Munich në UCL.

Skuadra e Klopp janë të dytit në ligën e tyre të brendshme por me diferencën e golave ​​me Manchester City, të cilët kanë luajtur një lojë më shumë.

Një udhëtim në Manchester United i pret të dielën, por fokusi i menjëhershëm është në ndeshjen e së martës të Ligës së Kampionëve në ‘Anfield’.

“Është e vështirë për mua të përgjigjem në pyetjen, por nëse do të duhet të vendosni, për të gjithë tifozët e Liverpoolit është Premierliga, kjo është e qartë, ne e dimë këtë”, tha Klopp.

“Por tani ne luajmë në Ligën e Kampionëve dhe mendoj që të gjithë presim që ne do të bëjmë më të mirën nesër mbrëma. E vetmja gjë që mund të bëjmë është t’i japim të gjithëve dhe të luajmë me shumë pasion, futboll të gjallë, njerëzit e futbollit presin kur vijnë në Anfield.”

“Ne presim një atmosferë të mirë, por ne dimë për pjesën që duhet të luajmë. Por do të jetë mbresëlënëse nesër në mbrëmje.

E kam përjetuar tashmë disa herë, që turma jonë është me të vërtetë në gjendje të na shtyjë nga 100 në 120, 130, 140%. Ka ndodhur këtu herë pas here, dhe shpresojmë se nesër mbrëma të ndodh e njëjta gjë”, përfundoi gjermani Klopp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...