Puthja që i jepte Bllazheviqi mbi 30 mijë vetave në Prishtinë në vitin 1985 - Bota Sot
Puthja që i jepte Bllazheviqi mbi 30 mijë vetave në Prishtinë në vitin 1985

Futboll

Puthja që i jepte Bllazheviqi mbi 30 mijë vetave në Prishtinë në vitin 1985

Nga: Kemajl Goca Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 11:01
Bllazheviq

Një fotografi sa një mijë fjalë e kohës së vitit 1985, kur trajneri i mirënjohur kroat Miroslav Qira Bllazheviqi mori timonin e klubit me renome Prishtina, që garoi pesë vite në Ligën e Parë të Ish Jugosllavisë në futboll. 

Image

Nuk e kishte problem të përshëndetej dhe t’ua jepte një puthje me dorë publikut të zjarrtë

Ardhja e Bllazheviqit në krye të Prishtinës atëkohë bëri shumë bujë dhe e udhëhoqi gjeneratën e artë me plot sukses! I tërë stadiumi thërriste emrin e Qirës dhe ky nuk e kishte problem të përshëndetej dhe t’ua jepte një puthje me dorë publikut të zjarrtë të asaj kohe, ku ishin mbi 30 mijë veta në stadiumin e Prishtinës dhe që ia kishin lakmi edhe gjitha republikat ish jugosllave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...