Lajm i keq për Arsenal, ja sa do të mungojë Lacazette - Bota Sot
Lajm i keq për Arsenal, ja sa do të mungojë Lacazette

Futboll

Lajm i keq për Arsenal, ja sa do të mungojë Lacazette

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 23:08
Lacazette

Trajneri dhe tifozët e Arsenal kanë pranuar një lajm jashtëzakonisht të keq nga UEFA.

Francezi nuk do të mund të paraqitet me skuadrën e tij në fazën e 1/16-ës së finales, sipas rregullave disiplinare të UEFA.

Lacazette u ndëshkua me kartonin e kuq gjatë ndeshjes së parë ndaj BATE Borisov, pasi e goditi me bërryl Aleksandar Filipovicin.

Lacazette është golashënuesi i dytë më i mirë tek Arsenal këtë sezon me 12 gola në 33 paraqitje në të gjitha kompeticionet.

Edhe përkundër mungesës së Lacazette, Arsenal arritën që të përmbysin BATE-n, por sfida e radhës ndaj Rennes.

Mbetet të shihet se si do të vendoset Unai Emery në këto dy ndeshje, në mungesë të Alexandre Laczette.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...