Dortmund synon yllin e Premierligës si zëvendësues të Pulisic - Bota Sot
Dortmund synon yllin e Premierligës si zëvendësues të Pulisic

Futboll

Dortmund synon yllin e Premierligës si zëvendësues të Pulisic

Më: 5 mars 2019 Në ora: 00:27
Christian Pulisic

Borussia Dortmund nuk do të ketë shërbimet e Christian Pulisic nga sezoni i ardhshëm.

Reprezentuesi i SHBA ka nënshkruar kontratë me skuadrën e Chelsea gjatë afatit kalimtar të janarit.

Kështu, skuadra e Dortmund është vënë në kërkim të një lojtari që do të zëvendësonte yllin që po largohet.

Gjermanët janë të interesuar për yllin e Crystal Palace, Wilfried Zaha, raporton ‘Sky Sports’

Zaha po kalon një sezon të jashtëzakonshëm me skuadrën e Crystal Palace, ku është bartës i lojës.

Ai ka kontratë të vlefshme deri në vitin 2023, dhe Palace do të kërkonin rreth 78 milionë euro për të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...