Kosova më e frikshme se kurrë, zbulohet lista - Bota Sot
Kosova më e frikshme se kurrë, zbulohet lista

Futboll

Kosova më e frikshme se kurrë, zbulohet lista

Më: 12 mars 2019 Në ora: 12:53
Kosova më e frikshme se kurrë, zbulohet lista

Kombëtarja e Kosovës ka dy sfida, atë ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë.

Rapotohet se Florent Hasani, Bersant Celina, Bernard Berisha janë 3 futbollistët e rinj të ftuar nga trajneri Challandes, të cilët nuk ishin në dispozicion të teknikut në ndeshjen e fundit ndaj Azerbajxhanit.

Celina dhe Berisha kanë qenë pjesë e Kosovës në grumbullimet e mëparshme, ndërkohë që Hasanin do të jetë hera e parë që do të veshë fanellën e Kombëtares A.

Mesfushori po kalon një formë të shkëlqyer në kampionatin hungarez, madje së fundmi gjeti edhe rrugën e rrjetës në sfidën ndaj skuadrës së Liridon Latifit. Hasani me herët ishte pjesë e Kosovës U-21, ndërsa në futbollin kosovar ka luajtur me Vushtrrinë dhe Trepçën ’89. Së shpejti pritet të del lista zyrtare.  

Portierë:
Samir Ujkani – Caykur Rizespor
Arijanet Muric – Manchester City
Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës:
Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
Fidan Aliti – Kalmar
Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron
Leart Paçarada – SV Sandhausen
Benjamin Kololli – FC Zurich
Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax
Mirlind Kryeziu – FC Zurich

Mesfushorë:
Florent Hasani – Diosgyor
Bersant Celina – Sëansea
Valon Berisha – SS Lazio
Hekuran Kryeziu – FC Zurich
Herolind Shala – Vålerenga Fotball
Idriz Voca – FC Luzern
Besar Halimi – Brøndby
Arbër Zeneli – Reims
Milot Rashica – SV Ëerder Bremen
Edon Zhegrova – Basel
Bernard Berisha – Akhmat Grozny

Sulmues:
Vedat Muriqi – Caykur Rizespor
Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday
Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...