Arthur flet për rrezikun që pret Barçën dhe të ardhmen e Neymar - Bota Sot
Arthur flet për rrezikun që pret Barçën dhe të ardhmen e Neymar

Futboll

Arthur flet për rrezikun që pret Barçën dhe të ardhmen e Neymar

Më: 12 mars 2019 Në ora: 21:51
Arthur

Arthur, mesfushori i Barcelona-s, ka folur në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes së kthimit të 1/8-ve në Champions League kundër Lyon-it. 

"Jemi të përqendruar, e dimë mirë sa e vështirë është kjo sfidë dhe rrezikun që na pret. Do të duhet të luajmë në mënyrën më të mirë të mundshme", ka thënë braziliani. 

"Skuadra do të fitojë Champions-in, është një kompeticion i veçantë. Duhet të bëjmë gjithçka është e mundur për të arritur deri në fund, do të jetë një ndeshje spektakolare". 

"Neymar te Real-i? Unë i uroj më të mirën atij, sepse e kam shok, është një vendim që duhet ta marrë me familjen e tij. Unë ndihem mirë këtu, ndiej një përgjegjësi të madhe mbi vete dhe duhet të bëj atë që pritet nga unë". 

"Barcelona ka stilin e saj, luajmë gjithmonë për të fituar, pavarësisht nga kundërshtari. Është një privilegj për mua të luaj me  këta futbollistë të mëdhenj, si Vidal. Jam i ri dhe kam shumë për të mësuar. Këtu ka një rivalitet të madh, por jemi të gjithë miq", ka përfunduar Arthur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...