Panucci publikon listën e lojtarëve për Turqinë dhe Andorrën - Bota Sot
Panucci publikon listën e lojtarëve për Turqinë dhe Andorrën

Futboll

Panucci publikon listën e lojtarëve për Turqinë dhe Andorrën

Më: 14 mars 2019 Në ora: 12:46
Christian Panucci

Trajneri i kombëtares shqiptare ka ftuar 24 futbollistë për ndeshjet kualifikuese për Euro 2020.

Christian Panucci ka publikuar sot listën me emrat e futbollistëve që do të grumbullojë për dy sfidat e kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020, që startojnë fundjavën e ardhshme.

Trajneri i kuqezinjve ka zgjedhur të marrë 24 futbollistë, teksa nuk mungojnë as befasitë në listë, si grumbullimi i Kristi Qoses, rikthimi i Naser Alijit dhe Arlind Ajetit, por edhe lënia jashtë e Ermir Lenjanit dhe Asdren Llullakut.

Kombëtarja shqiptare do të grumbullohet ditën e diel, ndërsa ndeshja e parë do të jetë më 22 Mars në Loro Boriçi përballë Turqisë dhe tjetra më 25 mars ndaj Andorrës si mysafir.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...