Gaitan lë Kinën për Amerikën! - Bota Sot
Gaitan lë Kinën për Amerikën!

Futboll

Gaitan lë Kinën për Amerikën!

Më: 15 mars 2019 Në ora: 11:02
Gaitan lë Kinën për Amerikën!

Aventurë e re për Nicolas Gaitan. Fantazisti argjentinas i cili ka patur eksperienca të suksesshme te Benfica e më pas te Atletico Madrid mbylli aventurën në Kinë me Dalian Yifang dhe tashmë do luajë përtej oqanit në Major League Soccer me Chicago Fire. Për këta të fundit është goditja e madhe që mbyll merkaton e klubit dhe rrit ambiciet për tu rikthyer te titulli i madh që mungon që prej vitit 1998. 31-vjeçari Gaitan ka firmosur për një sezon por në bazë të performances së tij klubi ka të drejtën për ta zgjatur kontratën edhe me një tjetër sezon.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...