Xhaka e Mustafi me notë të njëjtë në fitoren e Arsenalit - Bota Sot
Xhaka e Mustafi me notë të njëjtë në fitoren e Arsenalit

Futboll

Xhaka e Mustafi me notë të njëjtë në fitoren e Arsenalit

Nga: Kemajl Goca Më: 15 mars 2019 Në ora: 11:45
Xhaka e Mustafi me notë të njëjtë në fitoren e Arsenalit

Mesfushori ofensivë Granit Xhaka dhe mbrojtësi Shkodran Mustafi kontribuuan për kualifikimin e Arsenalit në çerekfinalen e Europa League në futboll. Arsenali triumfoi me 3:0 në Emirates kundër ekipit francez Rennes, duke përmbys humbjen  e sfidës së parë me 3:1. Britanikja “Daily Mail” i ka vlerësuar me notë 6:5 shqiptarët.
Nota e lojtarëve: Arsenal (3-4-1-2): Cech 6.5; Mustafi 6.5, Koscielny 6.5, Monreal 7; Maitland-Niles 8.5, Ramsey 7.5 (Torreira 87min), Xhaka 6.5, Kolasinac 7; Ozil 6.5 (Mkhitaryan 70, 6); Aubameyang 9, Lacazette 6 (Iwobi 70, 6). 
Rennes (4-4-2): Koubek 5.5; Traore 6, Da Silva 6, Mexer 6, Bensebaini 6; Bourigeaud 5.5, Andre 6 (Lea Siliki 79), Grenier 6 (Honou 70, 6), Sarr 5.5; Ben Arfa 6, Niang 5.5.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...