Ribery do të largohet nga Bayerni, ky është destiancioni i tij i ri - Bota Sot
Ribery do të largohet nga Bayerni, ky është destiancioni i tij i ri

Futboll

Ribery do të largohet nga Bayerni, ky është destiancioni i tij i ri

Më: 15 mars 2019 Në ora: 13:04
Ribery

Futbollisti francez pritet t’i jap lamtumirën Bayerni në fund të stinorit.

Franck Ribery së shpejti do të luajë ndeshjen e lamtumirës me Bayern Munich por nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli.

Ribery që pas pak ditësh do të mbushë 36 vjet, mendon se mund të japë ende në fushë dhe ofertat për të nuk mungojnë si nga Evropa dhe jashtë saj.

Më e rëndësishmja duket se ka ardhur nga Katari ku Al Sadd është gati t’i ofrojë një page të konsiderueshme për dy sezone ndërsa një tjetër arsye është edhe Xavi Hernandez i cili luan me ekipin nga Kataroi dhe e ka ftuar të bashkohet me të në verën e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...