Derbi shqiptar në Evropë, Hysaj kundër Xhakës e Mustafit - Bota Sot
Derbi shqiptar në Evropë, Hysaj kundër Xhakës e Mustafit

Futboll

Derbi shqiptar në Evropë, Hysaj kundër Xhakës e Mustafit

Nga: K. Goca Më: 15 mars 2019 Në ora: 13:16
Derbi shqiptar në Evropë, Hysaj kundër Xhakës e Mustafit

Ylli i kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj me Napolin do të takohen me Arsenalin e Shkodran Mustafit dhe Granit Xhakës. Ky është derbi shqiptar në Evropës mes Hysajt e Xhakës dhe Mustafit. Një finale para finales në Europa League në futboll dhe vështirë është të parashikohet fituesi.

Fituesi i takimit Napoli/Arsenal e pret në gjysmëfinale fituesin Villareal/Valencia dhe Benfica/Eintracht e pret fituesin e sfidës -Sllavia-Chelsea

Në çerekfinale takohen:
Napoli-Arsenali
Villareal-Valencia
Benfica-Eintracht Frankfurt
Sllavia (P)-Chelsea

Gjysmëfinalet 
Napoli/Arsenal-Villareal/Valencia
Benfica/Eintracht-Sllavia-Chelsea

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...