Isco nuk ftohet as nga Spanja! - Bota Sot
Isco nuk ftohet as nga Spanja!

Futboll

Isco nuk ftohet as nga Spanja!

Më: 15 mars 2019 Në ora: 16:19
Isco nuk ftohet as nga Spanja!

Krisja që përjetoi 26-vjeçari Isco me trajnerin Santiago Solari duket se është reflektuar edhe në kombëtaren spanjolle, me trajnerin Luis Enrique që e ka lënë jashtë grumbullimit për sfidën ndaj Norvegjisë në Mestalla e planifikuar për 23 mars e më pas për takimin me Maltën në 26 mars. Në të vërtetë mesfushori spanjoll ka qenë gjithnjë pjesë e listës së të grumbulluarve në kombëtare por roli i cunguar që ka patur këto kohë tek Reali mes duket ka ndikuar në vendimin e trajnerit Enrique. Lidhur me gjendjen e mesfushorit 26-vjeçar 20 dhjetorin e shkuar trajneri i kombëtares spanjolle citohet të ketë thënë se përgjatë një sezoni ka gjithnjë ulje dhe ngritje për një lojtar të caktuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...