Ronaldo rikthehet në Kombëtare pas një viti - Bota Sot
Ronaldo rikthehet në Kombëtare pas një viti

Futboll

Ronaldo rikthehet në Kombëtare pas një viti

Më: 15 mars 2019 Në ora: 16:25
Cristiano Ronaldo

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është rikthyer në përbërje të Kombëtares së Portugalisë, pas gati një viti pushim.

Pesë herë “Topi i Artë” për herë të fundit luajti në Kampionatin Botëror vitin e kaluar por, si Lionel Messi, rikthehet në ndeshjet e ardhshme.

Mbrojtësi i djathtë i Juves, Joao Cancelo, mbrojtësi i majtë i Napolit, Mario Rui dhe mesfushori i Interit, Joao Mario gjithashtu janë përzgjedhur.

Më poshtë, lista e plotë e të ftuarve:

Beto, Jose Sa, Rui Patricio; Joao Cancelo, Nelson Semedo, Jose Fonte, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui, Raphael Guerreiro; Danilo Pereira, Ruben Neves, William Carvalho, Bruno Fernandes, Joao Mario, Joao Moutinho, Pizzi; Bernardo Silva, Goncalo Guedes, Rafa, Andre Silva, Cristiano Ronaldo, Diogo Jota, Dyego Sousa, Joao Felix.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...